Користувачі інтернету часто натрапляють на сайти, що пропонують вигідні рекламні акції, низькі ціни, відсутність комісій. А у результаті виявляється, що все це – типові прийоми інтернет-шахраїв, створені для того щоб заволодіти нашими коштами. Це явище має назву фішинг. Розглянемо, як захистити себе від нього.

Що таке фішинг?

Фішинг – виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних з метою збору реквізитів платіжних карток для подальшої крадіжки грошових коштів. Найчастіше фішинг зустрічається під видом інтернет-магазинів, платіжних сайтів, сервісів з переказу коштів тощо.

Фішинговий сайт – веб ресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг. Більше 90% фішингових сайтів надають неіснуючі послуги з поповнення мобільного рахунку, банкінгу та переказу коштів з картки на картку. Часто фішингові сайти копіюють оригінальні сторінки відомих сервісів, банків.

Будьте уважні, якщо:

  1. На сайті відсутнє безпечне з’єднання (домен сторiнки оплати безпечного сайту має починатися з починається з https:\\а не з http:\\).
  2. Адреса відмінна від правильної. Правильна адреса: https://ibank.unexbank.ua